Sıkça Sorulan Sorular

Hayır. Jelyap Jelatin, Türkiye’deki Helal ve Koşer sertifikalarına sahip tek jelatin üreticisidir. Ürünler tamamen helal koşullarda kesilen hayvanlardan üretilir ve %100 sığır derisinden elde edilir.

Hayır, gıda jelatini ile bildiğimiz ambalaj jelatinleri birbirinden tamamen farklıdır. Yenilebilir jelatin bir ambalaj malzemesi olmayıp, hayvansal et proteinidir. Dolayısıyla kimyasal herhangi bir madde içermez.

Hayır, jelatin, içerisinde faydalı amino-asitler bulunan bir gıdadır. İçerdiği kolajen ile anti-aging etkisi verir. Bu sayede saçlar ve tırnaklar güçlü bir şekilde uzar, cilt deformasyonlarının onarılmasında ve yaraların iyileşmesinde aktif bir rol oynar. İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz.

Evet. Jelatin, içindeki amino-asitlere ek kalsiyum, magnezyum ve fosfor da barındırır. 10 gram jelatin ortalama 2,5 litre süt veya 160 gram et ile eş protein barındırır. Bu nedenle Jelatin tüketimi, çocuk gelişiminde oldukça önemlidir.

Evet. Jelyap Yaprak Jelatin veya Jelyap Toz Jelatin’i kolaylıkla evinizde tüketebilirsiniz. Jelatinli tarifler için Tariflerimiz sayfasına göz atabilirsiniz.